ثبت نام و ورود

منتظری: در هیچ بخشی اجازه اخلال در امر حمل و نقل داده نشود

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه رسانه‌های معاند تلاش می‌کنند تا با مشکلات صنف کامیون داران موج سواری کنند گفت: باید تلاش کنیم تا در هیچ بخشی اجازه اخلال در امر حمل و نقل داده نشود.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در جلسه‌ بررسی مشکلات صنف کامیون داران و راهکارهای حمایتی از آن‌ها که به همت معاونت حقوق عامه دادستانی کل کشور و با حضور بخش خصوصی برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت امام حسن عسگری (ع) اظهار کرد: ان‌شاالله به برکت امروز جلسه ما خروجی مفیدی داشته باشد و تدبیری در راستای رفع مشکلاتی که به ما منعکس می‌شود اتخاذ شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه مسئله حمل و نقل و حمایت از کامیون‌داران برای کشور بسیار حیاتی و مهم است گفت: در حقیقت حمل و نقل برای کشور و انتقال نیازهای مردم در عرصه‌های مختلف حکم جریان خون را در بدن دارد. همانگونه که حیات و زندگی همه سلول‌های بدن وابسته به رسیدن خون به سلول است، بخش عمده حیات کشور نیز بستگی به مسئله حمل و نقل دارد که نیازهای مردم را در سراسر کشور جابجا کند.
دادستان کل کشور با اشاره به این مطلب که رسانه‌های معاند بر مشکلات صنوف کامیون‌داران موج سواری می‌کنند گفت: در مدتی قبل به لحاظ مشکلاتی که صنوف کامیون‌داران داشتند شاید آن توجه شایسته و بایسته که باید نسبت به‌آنها انجام می‌شد صورت نگرفت، صنوف کامیون‌داران مطالبات بحقی داشتند که برای اجابت این مطالبات به حق به لحاظ شرایط اقتصادی کشور مقداری تعلل شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با تاکید بر اینکه در هیچ بخشی نباید اجازه اخلال در امر حمل و نقل داده شود گفت: نباید در وضعیت زندگی مردم مشکل ایجاد شود. با وجود همه مشکلاتی که در عرصه اقتصادی داریم چنانچه در این زمینه مدیریت خوبی شود بخشی از این نارسایی‌ها و کمبودها جبران خواهد شد.

دادستان کل کشور بیان کرد: کشور ما به لحاظ امکانات و نیروی انسانی از پتانسیل ارزشمندی برخوردار است منتها بایستی مدیریت یک مدیریت بهتری باشد و تعامل و هم‌افزایی و هماهنگی بین بخش‌های مختلف ایجاد شود.

وی اضافه کرد: به نظر بنده بایستی همه ما در بخش‌های مختلف برای رفع نیازها و مشکلات این صنف تلاش کنیم و در حدی که مقدورات اجازه می‌دهد در این زمینه کوتاهی نکنیم و در جایی که امکانات ما اجازه نمی‌دهد این مسئله را صادقانه به مردم و این صنوف منتقل کنیم. قطعا مردم افراد منصفی هستند و حق را می‌پذیرند.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری خاطرنشان کرد: منشأ بخشی از این مشکلات شاید مراکزی باشد که برای توزیع بار بین کامیون‌داران وجود دارد که باید اصول را رعایت کنند گزارشی رسیده بود مبنی بر اینکه عده‌ای از کامیون‌داران از بنگاه‌هایی که بار توزیع می‌کنند گله‌مندند و مدعی هستند بخشی از هزینه‌هایی که برای کرایه حمل داده می‌شود به جیب آنها می‌رود، صحت این مطلب را ما هنوز بررسی نکرده‌ایم. ممکن است زحماتی در زمینه مدیریت توزیع بار انجام شود.اماباید بر موسساتی که عهده‌دار این مسائل هستند نظارت و کنترل بیشتری صورت گیرد.
منبع: فارس

دیدگاه شما


رقتن به بالای سایت