ثبت نام و ورود

تازه های عمران و ماشین آلات سنگین

 •  ماشین آلات سنگین معدنی و عمرانی و نیاز به قوانین ویژه

   

  در حال حاضر مقررات خودرو برای ماشین آلات اعمال می‏شود که این موضوع مانع گسترش این کالاهای سرمایه‌ای شده و باعث گران شدن ماشین آلات می‏شود و ضرر آن به بخش عمرانی می‏رسد. علی شمس اردکانی، رئیس هیات مدیره انجمن واردکنندگان و تولیدکنندگان ماشین آلات معدنی، ساختمانی و راهسازی، با اعلام این مطلب گفت: ماشین آلات سنگین معدنی و عمرانی کالاهای سرمایه‌ای اند، نه کالاهای مصرفی و اگر برای کالاهای سرمایه‌ای درست برنامه ریزی شود، باعث درآمدزایی می‌شوند. این در حالی است که در حال حاضر ماشین آلات از قوانین خودرو پیروی می‌کنند که مشکل آفرین است.

 •  ضرورت تشکیل انجمن ها و تشکل‌های معدنی

  افشین طافی
  مدیرعامل معادن سنگ آهن عرشه آسیا

  حدود ۹۰درصد سرمایه یک معدن را ماشین آلات شامل لودر،‏ بیل، دامپتراک، تجهیزات فرآوری و خردآیش تشکیل می‌دهند. ماشین آلات باعث ارزشمند شدن معدن شده و با استفاده از آنها محصول در معدن تولید می‌شود. هرچه ماشین آلات نوتر و به روزتر باشند، بهره وری افزایش می‌یابد و استفاده از ماشین آلات فرسوده باعث طولانی شدن فرآیندها و کاهش بهره وری می‌شود. نکته دیگر، متناسب بودن ماشین آلات با نوع فعالیتی است که قصد انجام آن را داریم.

 •  چالش‌های حوزه حمل‌ونقل با نگرش به بخش معدن و صنایع معدنی

  بهرام شکوری
  رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران

  بی شک پیشرفت هر کشور درگرو توسعه صنعت حمل‌ونقل و نحوه انتقال و جابه‌جایی کالا در اندک زمان ممکن است. چه‌بسا کشورهایی پتانسیل‌های بالقوه زیادی دارند، اما به دلیل عدم امکان انتقال و جابه‌جایی این پتانسیل‌ها نتوانسته‌اند به رشد و شکوفایی لازم دست یابند. هرچند حمل‌ونقل نقش مؤثری در جابه‌جایی کالا دارد، اما ارزش‌افزوده‌ای که با جابه‌جایی کالا توسط صنعت حمل‌ونقل ایجاد می‌شود، ممکن است از ارزش خود کالا به‌مراتب بیشتر باشد و به این ترتیب به دلیل نیاز جوامع به مصرف آن کالا، جابه‌جایی و حمل آن از اهمیت بیشتری برخوردار است.

دیدگاه شما


رقتن به بالای سایت