ثبت نام و ورود

اعتصاب کامیون داران تکذیب شد

رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایی کامیون داران گفت: خبرهای منتشر شده در روزهای گذشته مبنی بر اعتصاب صحت ندارد و تجمعی در این زمینه انجام نشده است.
خبرگزاری ایرنا: رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایی کامیون داران گفت: خبرهای منتشر شده در روزهای گذشته مبنی بر اعتصاب صحت ندارد و تجمعی در این زمینه انجام نشده است.

رضا تیموری روز دوشنبه افزود: نارسایی هایی وجود دارد که مختص بخش حمل و نقل نیست و از طرفی به عنوان یک خانواده با تحریم های آمریکا و سوء استفاده خارجی مواجه شده ایم.

وی اظهار کرد: در صورت افزایش انتشار برخی مطالب نادرست در باره کامیون داران، این کانون صنفی در این زمینه اطلاعیه صادر خواهد کرد.

او گفت: پیگیر مطالبات صنفی کامیونداران از جمله قانون محاسبه کرایه بار بر اساس تن کیلومتر از طریق ادارات و دستگاه های مربوطه هستیم.

تیموری افزود: برای اجرایی شدن قانون محاسبه کرایه بار بر اساس تن کیلومتر عجله ای نداریم چرا که معتقدیم در این زمینه باید کارشناسی و تصمیم پخته ای انجام گیرد تا در آینده با کم ترین مشکل در مرحله اجرا روبه رو شویم.

در روزهای گذشته برخی مطالب در باره اعتصاب و بارگیری نکردن کامیون داران مشهد در فضای مجازی منتشر شده بود.

۴۰۰ هزار دستگاه کامیون با متوسط عمر ۱۷ سال، سالانه حدود ۴۰۰ میلیون تن کالا را در قالب ۳۰ میلیون سفر جاده ای در ایران حمل می کنند.

۵۱۸ هزار راننده کامیون که ۴۱ درصد آنان ۳۰ تا ۳۹ سال سن دارند در مجموعه ناوگان بار جاده ای کشور مشغول فعالیت هستند.

همچنین چهار هزار و ۱۷۶ شرکت و موسسه باربری زمینی در ایران فعال است.

۳۸ هزار راننده باربری و ۹ هزار راننده مسافربری در بخش حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی فعالیت دارند و ۴۳ هزار و ۹۲۰ دستگاه خودرو سنگین در ناوگان جاده ای این استان وجود دارد.

۳۹۴ شرکت باربری و مسافربری، ۹۲ انجمن صنفی مسافری و ۱۷ انجمن صنفی کالا در خراسان رضوی فعال هستند.
منبع: بازدید

دیدگاه شما


رقتن به بالای سایت