پایگاه تخصصی ماشین آلات سنگین ایران ثبت نام ورود

اخبار فناوری _ شکاف امنیتی در پاسپورت های الکترونیکی رصد شد

محققان امنیتی متوجه شده اند شکافی امنیتی در تراشه پاسپورت های الکترونیکی سراسر جهان به هکرها اجازه می دهد اطلاعات افراد را سرقت و تمام فعالیت ها و حرکاتشان را رصد کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، پاسپورت های الکترونیک برای سهولت استفاده طراحی شده اند اما به نظر می رسد آنها تهدیدی امنیتی را در بر دارند.محققان شکاف امنیتی کشف کرده اند که به هکرها اجازه می دهد پاسپورت را از فاصله چند فوتی اسکن و تمام حرکات کاربر را رصد کنند.

پاسپورت های الکترونیک از سال ۲۰۰۴ میلادی ارائه شده اند. در این پاسپورت ها تراشه های رایانه ای کوچکی قرار دارد که اطلاعات اساسی درباره هر فرد روی آن ذخیره شده است. به گفته محققان امنیتی شکاف  مذکور در پاسپورت های الکتریکی سراسر جهان وجود دارد و به همین دلیل بسیاری از افراد  در معرض خطر قرار دارند.

طبق استاندارد موجود دستگاه های خوانش پاسپورت الکترونیکی در فرودگاه ها اطلاعات داخل آن را برای شناسایی فرد اسکن می کند.

اطلاعات ذخیره شده در تراشه شامل نام کامل، تاریخ تولد، محل تولد، تاریخ صدور و انقضای پاسپورت است. علاوه برآن تراشه مذکور حاوی اطلاعات بیومتریک فرد است.

راس هورن، سیوک مائو، زاک اسمیت و ایهور فیلیمونوف از دانشگاه لوگزامبورگ این شکاف امنیتی را کشف کرده اند. آنها متوجه شدند  هکرها با استفاده از تجهیزات غیرقانونی می توانند به شکاف امنیتی موجوددر تراشه نفوذ کنند.

هورن در این باره می گوید: با کمک دستگاه هایی می توان از فاصله نزدیک پاسپورت افراد را اسکن و هر حرکت آنها را ردیابی کرد.

البته این محققان اعلام نکرده اند چه دستگاه غیرقانونی قابلیت اسکن پاسپورت را دارد.

دیدگاه شما


رقتن به بالای سایت